Pevné disky přestávají fungovat. Počítače jsou napadány viry. Mobilní zařízení se rozbíjejí nebo ztrácejí. Zeptejte se sami sebe: pokud by vás postihla některá z těchto nehod, byla by vaše data v bezpečí? Ať již se jedná o vaše domácí videa nebo obchodní dokumenty, vaše data si zaslouží kvalitní řešení ochrany, aby vám vaše soubory – vaše vzpomínky – zůstaly napořád.

Pravidelně svá zařízení zálohujte

Díky své velké a rozšířitelné úložné kapacitě představuje Synology NAS logickou volbu pro zálohování souborů na všech vašich zařízeních, ať již se jedná po počítače se systémem Windows, Mac nebo Linux či o mobilní zařízení. Můžete zálohovat konkrétní složky na počítači v reálném čase pomocí aplikace Cloud Station nebo využít nativní podpory aplikace Time Machine společnosti Apple a dalších aplikací pro zálohování od externích poskytovatelů. Pokud se s vašimi zařízeními něco stane, bude vaše soubory na Synology NAS v bezpečí.

Zálohujte si data na místo mimo pracoviště

Při ochraně důležitých souborů společností není bezpečnosti nikdy dost. Nečekané události, jako jsou krádeže nebo přírodní katastrofy, mohou zničit vaši datovou infrastrukturu a zcela tak vaši společnost paralyzovat. Abyste takovým situacím zabránili, umožňuje vám Synology NAS snadno zálohovat data na místo mimo pracoviště, například na jiný Synology NAS server nebo na server kompatibilní s rsync.

Ukládejte archivovaná data v cloudu

Pro domácí uživatele nebo malé firmy může být zakoupení specializovaného vybavení na zálohování mimo pracoviště neproveditelné. Takovým uživatelů Synology NAS usnadňuje zálohování dat přímo na různé cloudové úložné služby, jako je Amazon S3, Glacier, Microsoft Azure, OneDrive, Google Drive nebo Dropbox. Běžně používané soubory si uchovejte na Synology NAS pro zaručený a rychlý přístup, staré soubory můžete archivovat v cloudu.

Správa disků a zrcadlení dat pomocí SHR

Bez ohledu na značku nebo model vždy existuje určitá pravděpodobnost, že dojde k selhání disku, což může vést k nevratné ztrátě dat. Úložná technologie Synology Hybrid RAID (SHR) u modelů se dvěma nebo více diskovými šachtami automaticky spravuje úložnou kapacitu a zrcadlí data mezi jednotlivými disky. Vaše soubory tak zůstanou okamžitě přístupné, i když dojde k selhání nebo zničení disku.